Zakaj odpreti varčevalni račun?
Preprosta izbira
Varčevalni račun je najpreglednješa in najpreprostejša oblika varčevanja. Na njem zbirate sredstva, ki jih trenutno ne potrebujete. Na račun na poljuben dan prenesete želeni znesek. Po 15 dneh vam je denar že na voljo za nujne primere ali večje izdatke.
Kaj je dobro vedeti o varčevalnem računu?
- Obvezno prvo vplačilo mora znašati 25 EUR in ta znesek mora ostati na varčevalnem računu do njegove ukinitve. Vsa naslednja vplačila so poljubne višine.
- Varčevanje se sklene za obdobje 24 mesecev.
- Sklenete ga lahko tudi prek spletne ali mobilne banke, brez obiska poslovalnice.
- Sredstva lahkona varčevalni račun položite kadar koli. Najenostavneje je, da banko pooblastite, da na določen dan v mesecu in v vnaprej določenem znesku sredstva z vašega osebnega računa s trajnim nalogom prenaša na varčevalni račun.
- Za otroke do 15. leta lahko varčevanje sklenejo njihovi zakoniti zastopniki.
- Privarčevana sredstva so varna, saj do višine 100.000 EUR spadajo med zajamčene vloge.
- Varčevalni račun je namenjen le varčevanju. Iz njega lahko dvigate sredstva ali jih nakazujete na svoj transakcijski oz. osebni račun. Ostalih plačilnih transakcij pa prek varčevalnega računa ni mogoče izvajati.
- Pogoj za varčevalni račun je odprt osebni transakcijski račun pri naši banki.
Pomen varčevanja
Kakšen je vaš odnos do denarja? Ste varčni? Ali zapravljivi? Pomembno je imeti urejene finance. To pomeni, da imamo porabo denarja pod nadzorom in da le-ta ne presega naših prihodkov.
Kako se torej lotiti varčevanja in zakaj si je pri tem dobro postaviti varčevalne cilje?